ČLÁNKY A INFORMACE »
FREKVENCE POHLAVNÍCH STYKŮ

Frekvence pohlavních styků

Při snaze o početí se jeví jako optimální frekvence pohlavního styku každé dva až tři dny. Zhruba stejnou dobu je totiž schopna přežít spermie v děloze či vejcovodech. Tato frekvence pohlavního styku je tedy postačující k tomu, aby žena v sobě měla neustále životaschopné spermie, které se budou moci "ujmout" vajíčka.

Množství spermií u muže klesá po ejakulaci a znova narůstá po několika dnech abstinence. Abstinence by však neměla být delší než pět dnů. Spermie rychle stárnou, stávají se méně pohyblivými a po pěti až sedmi dnech začínají umírat. U muže, který více než týden abstinoval, sice může být ve spermatu hodně spermií, ale ty starší už nejsou tak pohyblivé a jejich schopnost oplodnění je nízká.

Dá se tedy říci, že pravidelný sex každé dva až tři dny u většiny mužů zajišťuje zdravé množství spermií.

Použití lubrikačních gelů

Použití klasických lubrikačních přípravků se párům, které se snaží počít, nedoporučuje. Je to z toho důvodu, že většina lubrikantů (i těch nespermicidních) má nepříznivý vliv na životnost či pohyblivost spermií.

Existují ale speciální lubrikační gely, které jsou ke spermiím přátelské a naopak jejich životnost a pohyblivost podporují.

Tyto je samozřejmě možné a vhodné použít.

Mnoho párů se po určité době bezúspěšného snažení dostane do situace, kdy už je milování netěší a berou je pouze jako nezábavnou povinnost a nutné zlo. Psychika je mocná a hraje při snahách o početí důležitou roli. Je proto dobře, když oba partneři dokáží zůstat uvolnění, milování si užívají a těší se z něj, než když k němu přistupují stylem “hlavně rychle, ať máme pro dnešek splněno”.

Zajímavé články

 

Zjg3OD