ČLÁNKY A INFORMACE »
Bazální teplota při implantaci

Křivka bazální teploty při implantaci

Zhruba sedm až deset dní po oplodnění dochází k zanoření oplozeného vajíčka ( nyní ve stadiu blastocysty ) do děložní sliznice. Existují některé znaky, které se v této době mohou objevit a mohou být právě známkou implantace. Patří k nim:

  • Lehké špinění, které se objeví kolem sedmého až desátého dne po ovulaci.
  • Náhlý jednodenní pokles bazální teploty kolem sedmého až desátého dne po ovulaci.
  • Další nárůst bazální teploty kolem sedmého až desátého dne ( je patrná trifázická křivka bazální teploty ) po ovulaci.

Zpozorování výše uvedených známek není důkazem úspěšného početí, stejně tak jako jejich absence není důkazem, že se početí nezdařilo. Důkazem bude až ve správnou dobu provedený těhotenský test.

Pokud byl správně načasovaný pohlavní styk, je patrný vzestup bazální teploty po ovulaci a po dobu luteální fáze zůstává bazální teplota zvýšená, je to pozitivní znamení a nezbývá než doufat, že se vše podařilo.

Křivka bazální teploty ukazuje ovulaci, která proběhla 18. den cyklu, byla potvrzena i pozitivním ovulačním testem. Pohlavní styk byl správně načasovaný, pokrývá dva dny před ovulací, den ovulace i jeden den po ovulaci. Osmý den po ovulaci je patrný implantační pokles bazální teploty. Těhotenský test provedený 7. den po ovulaci je negativní, neboť byl proveden příliš brzo, ale 10., 11. a 12. den po ovulaci je test již pozitivní.

Zde ovulace proběhla 14. den cyklu, pohlavní styk byl dobře načasovaný. Implantační pokles bazální teploty je patrný 9. den po ovulaci. Těhotenský test provedený příliš brzo je negativní až do 13. dne po ovulaci. Následující 14. den po ovulaci už je test pozitivní.

Zde je patrná třífázová křivka bazální teploty v cyklu, kdy došlo k otěhotnění. Ovulace proběhla 20. den cyklu, 21. - 26. den cyklu zůstala bazální tepota zvýšená a 27. den cyklu došlo k druhotnému nárůstu bazální teploty, takže je dobře vidět třífázová křivka. Od 10. dne po ovulaci je již těhotenský test pozitivní.

Zajímavé články

 

MjE1N2E