RECEPTY »
Domácí müsli tyčinky (bez pečení)

Domácí müsli tyčinky (bez pečení)

Domácí müsli tyčinky ( bez pečení )

0:20

doba přípravy

2:20

celkový čas

10

porce

7

ingrediencí

SNADNÉ

náročnost

Ingredience

 • 1 hrnek ovesných vloček
 • 1 hrnek sušeného ovoce (rozinky, švestky, datle, brusinky, meruňky..)
 • 1 hrnek ořechů a semínek (mandle, pekanové ořechy, vlašské ořechy, sezamová semínka, dýňová semínka..)
 • 1 lžička skořice
 • 1/2 hrnku rýžového sirupu
 • 2 lžíce medu
 • 3 lžíce burákového másla
 • Postup přípravy

  Ořechy a sušené ovoce pokrájíme na menší kousky. Dáme do mísy spolu s vločkami a skořicí. V pánvi na mírném ohni zahřejeme rýžový sirup, med a burákové máslo. Necháme rozpustit a promícháme, aby se směs spojila.

  Do rozehřáté směsi vsypeme mísu se suchou směsí vloček, ořechů a ovoce a vše důkladně promícháme.

  Vzniklou hmotu napěchujeme do skleněné obdélníkové formy, kterou jsme si vyložili pečícím papírem. Navrch položíme kus pečícího papíru a směs ve formě pěkně stlačíme. Takto připravené vložíme do lednice alespoň na dvě hodiny. Poté nakrájíme na tyčinky. Skladujeme v ledničce.

  Proč podporuje plodnost

  Ovesné vločky jsou výborným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů, zejména vitamínů skupiny B a vitamínu E. Mají také vysoký obsah železa a dalších důležitých minerálních látek jako je vápník, hořčík, draslík, měď, mangan a zinek.

  Ořechy a semínka jsou výborným zdrojem bílkovin a zdraví prospěšných tuků. Pekanové ořechy, stejně jako vlašské ořechy jsou nejlepším zdrojem vitamínu B6, který je důležitý pro vyrovnanou hladinu estrogenu a progesteronu, snižuje také vysokou hladinu prolaktinu, který může bránit ovulaci. Dýňová semínka jsou zdrojem nenasycených mastných kyselin, železa a vitamínu B15. Jsou bohaté na zinek, který je důležitý pro mužskou i ženskou plodnost. U mužů zinek poporuje produkci spermií, u žen je důležitý pro zdravý vývoj plodu. Zajišťuje správný pohlavní vývoj a dobrou funkci pohlavních orgánů. Slunečnicová semínka jsou bohatým zdrojem vitamínu E, dále obsahují zinek, selen, hořčík a vitamíny skupiny B. Mandle jsou výborným zdrojem vitamínu E, který podporuje plodnost, obsahují také aminokyselinu arginin, která pomáhá zvyšovat počet a pohyblivost spermií.

   

  OGI1MWJkZW