RECEPTY »
Ovesné müsli tyčinky

Ovesné müsli tyčinky

Ovesné müsli tyčinky

0:15

doba přípravy

0:20

celkový čas

12 tyčinek

porce

6

ingrediencí

SNADNÉ

náročnost

Ingredience

 • 150 g sušených švestek
 • 70 g medu (nebo javorového sirupu)
 • 70 g arašídového másla
 • 100 g mandlí pokrájených na menší kousky
 • 180 g jemných ovesných vloček
 • 25 g dýňových semínek
 • Postup přípravy

  Ovesné vločky a pokrájené mandle dáme na plech a vložíme do trouby vyhřáté na 180°C, kde je necháme asi 10 minut mírně zezlátnout.

  Mezitím si necháme rozehřát, nejlépe na vodní lázni, med spolu s arašídovým máslem a rozmixujeme sušené švestky.

  Připravíme si formu o rozměrech cca 18x30 cm, kterou vyložíme potravinářskou fólií.

  Do směsi ovesných vloček a mandlí přidáme dýňová semínka a rozemleté švestky a přelijeme tekutou směsí medu a másla. Hmotu propracujeme, aby se směs spojila a byla lepkavá.

  Směs poté přendáme do připravené formy a přes pečící papír pořádně stlačíme. Takto připravené dáme vychladit do lednice alespoň na hodinu. Poté krájíme na jednotlivé tyčinky. Skladujeme v ledničce.

  Proč podporuje plodnost

  Ovesné vločky jsou výborným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů, zejména vitamínů skupiny B a vitamínu E. Mají také vysoký obsah železa a dalších důležitých minerálních látek jako je vápník, hořčík, draslík, měď, mangan a zinek.

  Dýňová semínka jsou zdrojem nenasycených mastných kyselin, železa a vitamínu B15. Jsou bohaté na zinek, který je důležitý pro mužskou i ženskou plodnost. U mužů zinek poporuje produkci spermií, u žen je důležitý pro zdravý vývoj plodu. Zajišťuje správný pohlavní vývoj a dobrou funkci pohlavních orgánů.

  Mandle jsou bohaté na vitamín E, který je důležitý pro plodnost mužů i žen. Má pozitivní účinky na kvalitu pohlavních buněk, zvyšuje plodnost a podporuje růst v raných stadiích embryonálního vývoje. Rovněž obsahují aminokyselinu arginin, která má pozitivní vliv na počet a pohyblivost spermií.

   

  Mjg4Y2M1Y