M: Ovulační kalkulačka - výpočet plodných dnů

Ovulační kalkulačka a výpočet plodných dnů

Proč si mám počítat plodné dny ?

Hrajete někdy Člověče nezlob se ? Pro start hry potřebujete, aby Vám při hodu kostkou padla šestka. Někdy to přijde hned a někdy se pořádně načekáte. A stejné je to i s plodnými dny. Otěhotnět můžete pouze totiž v tomto období. A pokud si jej nedokážete dopředu stanovit, tak se Vaše pokusy o početí budou podobat hře Člověče nezlob se. Může to vyjít napoprvé, ale většinou se hodně načekáte  a možná se i budete zlobit, proč to pořád nejde.

Jak si vypočítám mé plodné dny ?

Výpočet je poměrně jednoduchý, vychází z menstruačního cyklu. Pokud si nejste jistá, jak menstruační cyklus funguje, podívejte se nejprve na náš článek o menstruačním cyklu.

Výpočet plodných dnů

Pro snadný výpočet použijte online kalkulačku pod článkem. Stačí zadat Datum začátku poslední menstruace a obvyklou Délku Vašeho menstruačního cyklu. Délka menstruace nemá na výpočet až tak dramatický vliv, ale pro přesnější výpočet můžete hodnotu změnit. Berte však tento výpočet jako hodně orientační. Pokud to s otěhotněním myslíte vážně a nechcete nic nechat náhodě, pak doporučujeme použít ovulační testy, které Vám plodné dny určí mnohem spolehlivěji.

Zadejte prosím první den Vaší poslední menstruace:
       
Změna délky cyklu: Pokud je Váš cyklus v průměru delší či kratší než 28 dnů, zadejte zde délku cyklu:
 
Vypočítat plodné dny
Rozmezí plodných dnů:
  až  
Den, kdy pravděpodobně nastane ovulace:
Případný termín porodu:

 

 

OTcxMWJ